Marketing/SEO

Czy można stosować kilka nagłówków h1 na 1 stronie?

Dla każdego z nas, Internet ma dość duże znaczenie. Szczególnie nastolatki, nie wyobrażają sobie życia bez niego. W nieco innej sytuacji są osoby, które urodziły się początkiem lub w połowie XX wieku. Nie są oni przyzwyczajeni do obecności Internetu, ponieważ pojawił się on nieco później.

Sieć jest doskonałym miejscem nie tylko do zdobywania wiedzy, ale także znajomych. Większość społeczeństwa w wieku szkolnym posiada konto na mediach społecznościowych. Coraz młodsze dzieci chcą mieć Facebooka czy Instagrama. Możemy dzięki internetowi widzieć się z przyjaciółmi, którzy są za granicą lub z takimi, których nie widzieliśmy latami. Jest to bardzo praktyczne i przydatne. Nieco młodsi, korzystają w różny sposób z Internetu. Zwykle korzystają oni z social media, gdzie piszą ze znajomymi lub komentują zdjęcia, grają w gry, poszukują informacji, robią zakupy oraz wiele innych rzeczy. Nie zawsze jednak Internet jest bezpieczny. Bardzo często słyszymy, że trzeba sprawdzać, co dziecko robi w sieci i czy czasem nie koresponduje z osobami starszymi, których nie zna lub z takimi, które podają się za młodsze. Są to bardzo często osoby, które są pedofilami i koniecznie chcą się zobaczyć z takim dzieckiem. Innymi niebezpieczeństwami dla pociech są także strony niecenzuralne. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać wszystkiego, co dzieje się w sieci, dlatego, zamiast ciągle sprawdzać jak sytuacja wygląda, znacznie lepiej jest zainstalować wszelkie bramki i zabezpieczenia na komputerze i przede wszystkim uświadomić dziecku, co na niego tam czyha.

Internet miejscem pracy

Coraz częściej, możemy spotkać ludzi, którzy pracują zdalnie lub mają własne witryny internetowe. Są to zwykle blogi lub sklepy. Mimo iż uczestniczą oni z pewnością w różnych szkoleniach biznesowych, niektórzy zastanawiają się jak Google zaopatruje się w te witryny, które posiadają kilka nagłówków H1. Na stronach nowoczesnych, widzimy taką sytuacje coraz częściej, ale niektórzy ludzie, dla których SEO jest istotne, nie zawsze mają pewność czy jest to forma poprawna.

Na pewno słyszałeś, że na stronie możesz użyć tylko raz nagłówka H1. Czy rzeczywiście jest to prawdą? Otóż okazuje się, że nie gdyż html 5 pozwala, aby użyć nagłówka H1 w każdej części strony. Oznacza to, że takowego nagłówka możemy użyć do każdej jednej sekcji jak np. artykuł, usługa, produkt. Poprzez takie działanie na jednej stronie pojawić się może nawet ponad dziesięć nagłówków H1. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *