Google

Jak dodać stronę do Google?

Chcesz mieć w końcu niezależność i płynność finansową? Jest to niestety trudne do zrobienia i nie każdy potrafi taki stan osiągnąć. Jak wiadomo, trzeba do tego dużej ilości pieniędzy i kreatywności. W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest zdobyć pieniądze, ponieważ mamy dostęp do wielu technologii i można zarabiać tysiące nie wychodząc nawet z domu.

Ale jak robić? Jedni uciekają się do prowadzenia bloga, zakładania sklepów internetowych i nagrywania filmów na You Tube, inni zaś wolą pracę zdalną dla firmy z zagranicy. Są także takie osoby, które maj bardzo przyjemną pracę. Są to ludzie, którzy grają w popularne gry. Nie każdy jednak to lubi, dlatego jest, mnóstwo możliwości do wyboru. Bardzo często, osoby, które chcą otwierać sklep internetowy wpierw zakładają własnego bloga. Po co? Przede wszystkim po to, aby zdobyć popularność w sieci, która pozwoli im analogicznie pozyskiwać klientów do sklepu. Polega to na tym, że po założeniu bloga na temat tych produktów, jakie zamierzasz sprzedawać, zdobywasz fanów. Kiedy już okaże się, że to było dobre posunięcie i masz dużo wyświetleń, zakładasz sklep. Dzięki temu pozyskujesz automatycznie klientów. Do tego, bardzo dobrze jest mieć konto na Facebooku. Będziesz tam mógł publikować nowe wpisy i informować o nowościach na blogu czy promocjach w sklepie.

Pokaż się w Google

Jest jednak bardzo ważna kwestia, która decyduje o tym czy bloga założymy czy nie. Mowa tutaj o dodaniu strony do Google. Wiadomo, że każdy przyszły właściciel witryny chce, aby tam, właśnie się ona znalazła. Nie musisz oczywiście decydować się na tą wyszukiwarkę. Niektóry tego nie robią, ale roboty indeksujące same przeszukują Internet w celu znalezienia nowych stron i automatycznie dodają je do wyników wyszukiwania. Dlaczego warto dodać stronę akurat do Google? Odpowiedzieć możesz sobie sam. Masz znajomych, którzy korzystają z innej wyszukiwarki niż Google? No właśnie, raczej małą ilość. A to, dlatego, że większość ludzi korzysta właśnie z niej, wiec twoja witryna ma znacznie większe szanse na popularność.

Jak dodać stronę do Google? Pierwszym wyjściem jest bycie biernym i czekanie, aż roboty same ją znajdą. Ale są jeszcze inne sposoby, które nie wymagają oczekiwania. Pierwszym z nich jest wypełnienie formularza dodawania stron. Pamiętaj, że do tego musisz posiadać konto gmail, jeśli go nie masz, to załóż. Kolejnym sposobem jest skorzystanie z Google Search Console. Jest to inaczej centrum dowodzenia, w którym znajdują się informacje dotyczące Twojej witryny. Ostatnie sposób to linkowanie swojej strony. Wystarczy po prostu, że na innej stronie znajdzie się link do twojej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *