Marketing/SEO

Jak wypozycjonować bloga w Google? Część 2

Ile znasz ludzi, którzy chcieliby być sławni i podziwiani, a co najważniejsze bogaci? Zapewne, mnóstwo i wśród tych ludzi jesteś także Ty. Jest to całkowicie normalne, że chcemy zaspokajać swoje potrzeby i dlatego dążymy do władzy, pieniędzy i sławy. Jednak nie każdy ma ochotę to wszystko realizować.

W dzisiejszych czasach znacznie łatwiej jest zarobić dobre pieniądze. Wiąże się to nie tylko z osiągnięciami technologii, ale także rozpowszechnionym po całym świecie Internetem. Dzięki niemu mamy kontakt z osobami, z którymi rozstaliśmy się w szkole, możemy poznawać ciągle to nowych przyjaciół i wiedzieć, co się dzieje na świecie. Sieć jest potężną skarbnicą wiedzy, jednak nie zawsze dobrze wykorzystywanej. Bardzo popularne ostatnimi czasy są social media. Wszystko zaczęło się od Naszej Klasy, która wiodła prym w naszym kraju. Jednak użytkownicy zaczęli się wycofywać w momencie pojawiania się u nas Facebooka. Teraz to on jest głównym miejscem spotkań. Jest on jednak nie tylko miejscem rozrywki, ale także pracy. Możemy na nim się reklamować, promować i zdobywać klientów. Jednak podstawowym czynnikiem, który zapewni nam sławę jest blog. Jeśli mamy jakieś zainteresowania i jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy, to warto podzielić się tym z innymi. Ale samo prowadzenie bloga nie jest sztuką. Trzeba także wiedzieć, jak go wypozycjonować w Google. Aby zrobić to dobrze i efektywnie koniecznie musisz trzymać się określonych zasad.

Nie przesadzaj ze słowami kluczowymi

Słowa kluczowe stanowi ważny element w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce. Powinny być one wyodrębnione. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ich ilością. Wystarczy powtórzyć je dwa lub trzy razy na cały artykuł. Zapewne trafiłeś kiedyś na stronę gdzie na siłę było upychane słowo np. usługi budowlane warszawa”. Nie dość, że nie wygląda to atrakcyjnie, to jeszcze dodatkowo irytuje. Nikt, więc nie ma ochoty czytać czegoś takiego. Jeśli chcesz znaleźć się na lepszej pozycji wyszukiwarki, to zamieść słowo kluczowe w tytule postu.

Określone długości

Skoro mowa o tytule, to bardzo istotne jest to, aby nie by on zbyt długi i wyczerpujący. Te kwestie zostawmy treści artykułu. Wystarczy, jeśli tytuł będzie miał 70 znaków i jest to maksimum. Co do treści, to nie ma sensu zamieszczać na blogu artykułu, który ma 5 zdań. Nie będzie on pozycjonował Twojej strony. Pamiętaj, aby miał on minimum 300 znaków. Co więcej, w jednym artykule, możesz zamieścić link do poprzedniego, co znacznie zwiększy liczbę odsłon bloga.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *