Google

Google Penguin

Każdy z nas, chce mieć w dzisiejszych czasach pewność, że ostanie godną emeryturę. Jednak, aby takową mieć, trzeba sobie odłożyć pieniądze. I tu pojawia się problem, ponieważ nie każdy ma możliwość odłożyć z najniższej krajowej netto na cokolwiek, a co dopiero spora sumę na emeryturę. Wiadomo, że nie składa się nigdy po pareset złotych, ale po kilka tysięcy. Im jest się starszym tym więcej trzeba odłożyć.

Co wiec zrobić, aby zarabiać odpowiednie kwoty? Oczywiście mieć dobrze płatna pracę, ale nie każdy ma taką możliwość. Jednak dzisiejszy świat, daje nam mnóstwo możliwości. Można mieć prace prze Internet lub przy pomocy samego komputera. Coraz więcej ludzi decyduje się na przykład na zostanie copywriterem. Jeszcze inni zakładają sklepy internetowe lub blogi itp. Do wyboru jest wiele możliwości. Jeśli Ty także planujesz się utrzymać w taki sposób, to możesz zacząć od założenia swojego bloga. Co możesz na nim pisać? Przede wszystkim to, co cię interesuje lub na czym się znasz. Jednak takiego bloga musisz pozycjonować i pilnować, aby nie stało się z nim nic złego, kiedy już zdobędzie odpowiednią pozycję.

Broń się przed Pingwinem

Czym jest Pingwin i dlaczego należy się go obawiać? Jest to algorytm, który celuje w webspam. Kara on te strony, które nie stosują się do wskazówek dla webmasterów. Jakie strony są karane? Przede wszystkim te, których profil linków jest nienaturalny. Chodzi głównie o te, które pochodzą z miejsc zespamowanych i wykorzystują techniki BHS. Trzeba, więc wiedzieć, co robić, aby przed takim algorytmem się bronić. Skoro dotyczy on linków, to na nich głównie należy się skupić. Pierwszą zasadą jest niekorzystanie z technik spamerskich pozyskiwania linków. Kolejnym krokiem jest ulepszenie profilu linków, czyli zmniejszenie linków exact match. Dobrze jest także pozbyć się lub zgłosić szkodliwe linki do disavow.

Google ma także inne algorytmy, które zajmują się różnymi kwestiami związanymi z przestrzeganiem zasad. Aby nasza witryna funkcjonowała jak najlepiej i nie wystąpiły żadne problemy z nią związane, najlepiej jest się stosować do wszelkich zasad, jakie wyznacza nam Google. Jeśli nie jesteś zorientowany na ten temat, to warto taką wiedzę zdobyć. Pamiętaj, że jeśli na twoją stronę zostanie np. nałożony filtr, to może się okazać, że twoi czytelnicy zrezygnują z odwiedzin. Aby ich nie stracić, postępuj racjonalnie i działaj dla dobra swojej witryny, a będzie ona przynosić znacznie lepsze zyski. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *