Marketing/SEO

Jak działa pozycjonowanie szerokie?

Chcesz mieć własny biznes? Jeśli tak, to na pewno już planujesz, co mógłbyś robić, jakie usługi lub towary sprzedawać. Posiadanie swojej firmy to bardzo dobry sposób na zarobek oraz duma właściciela. Niektórym się jednak wydaje, że to taka prosta sprawa i nie stanowi żadnych przeszkód.

Są jednak także tacy, którym wydaje się, że jest to bardzo trudne i z pewnością nie jest przeznaczone dla nich. Nawet, jeśli takie osoby mają jakiś fajny pomysł, to i tak go nie realizują, gdyż nie mają wystarczająco pewności siebie. Jest jeszcze jedna kwestia, która skutecznie odstrasza wszystkich zainteresowanych biznesem. Jest to rzecz wszystkim znana i znienawidzona. Tak, mowa o podatkach. Prowadząc firmę, musimy prawie 50% przeznaczyć na opłacenie przeróżnych wydatków dla państwa. Ból nie byłby tak duży gdybyśmy mieli świadomość, że te pieniądze rzeczywiście są przeznaczane na emeryturę, którą kiedyś będziemy mogli się cieszyć.

Jednak o tej kwestii możemy zapomnieć, dlatego trzeb samemu odkładać pieniądze na okres starości. Dzięki temu, jeśli będziesz już miał odpowiednią kwotę, to możesz zakończyć swoją karierę już w wieku 40 lat i nikt Ci tego nie zabroni, ponieważ pieniądze będą Twoje i Ty decydujesz jak je rozgospodarować. Zanim jednak zdecydujesz się, co będziesz robić, weź pod uwagę to, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest założenie sklepu internetowego. Dlaczego? Przede wszystkim, są znacznie niższe koszty prowadzenia. Nie musisz opłacać miejsca na sklep, budować magazynów itp. w przypadku sklepu internetowego możesz mieć zasięg na cały świat i sprowadzać produkty z praktycznie każdego zakątka. Jest jednak jedno, „ale” – musisz potrafić pozycjonować taki sklep lub powierzyć to zadanie komuś innemu.

Zawalcz o pozycję

W przypadku sklepów internetowych najlepiej sprawdza się pozycjonowanie szerokie. Służą mu jak najbardziej opisy wysokiej jakości oraz rozbudowana strona. Jeśli kampania zostanie przeprowadzona prawidłowo to sprzedaż w sklepie znacznie się poprawi. Po co nam takie pozycjonowanie szerokie? Jego podstawową zaleta jest to, że buduje wartościowy ruch na stronie. Pozycjoner wybrać powinien duże ilości szczegółowych fraz, które dotyczą np. towarów, jakie w sklepie się znajdują. Jeżeli więc w ofercie sklepu będzie kuchenka Amica, to właśnie ta fraza w Google będzie pozycjonowana.

Dlaczego w taki sposób? Jest to spowodowane tym, że klienci, nie wpisują zwykle frazy „AGD do kuchni”, ale włączając wyszukiwarkę wiedzą, czego dokładnie szukają. Zwykle każdy już z góry wie, co zamierza kupić. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *